Anatomicum. Wyjątkowa książka nie tylko dla najmłodszych

Jak wiecie niedawno skończyliśmy wcale niełatwy tydzień „siedzenia w domu” – Mikołaja nawiedziło choróbsko dość uparte na leczenie. Kiedyś w chorobach czy podczas lockdownów, ferii, wymyślałam mu sporo kreatywnych zabaw. Teraz oczywiście też mi się to zdarza, ale odkąd chłopcy potrafią razem się bawić, w ruch idzie sporo klocków, figurek, gier i oczywiście książek.

Ostatnio kurier przyniósł nam paczkę z książkami z wydawnictwa Dwie Siostry. Wśród nich była świetna pozycja, nie tylko dla najmłodszych, czyli „Anatomicum. Muzeum Anatomii”. Książka ta sprawdziła się u nas szczególnie teraz, gdy po wizytach u lekarzy, wzrosło zainteresowanide chłopców ciałem człowieka.

„Anatomicum” to pewnego rodzaju obszerna, ilustrowana encyklopedia dla dzieci i młodzieży, należąca do serii „W muzeum”. Na jej kartkach czytelnik zgłębi ciekawostki na temat ludzkiego ciała, dowie się, ile znajduje się w nim kości, a nawet przyjrzy się uważniej komórkom nerwowym oraz naczyniom krwionośnym.
Treści podzielono na poszczególne układy i organy odpowiedzialnych za różne procesy dziejące się nieustannie w naszym ciele.

„Anatomicum. Muzeum Anatomii. ”
tekst: Jennifer Paxton
tłumaczenie: Agnieszka Walulik
ilustracje: Katy Wiedemann
wydawnictwo: Dwie Siostry
data wydania: 2021
ilość stron: 104

Książkę znajdziesz tutaj.

Przyznam, że podczas lektury sama odświeżyłam sobie porządnie wiedzę biologiczną ze szkoły, a niektórych treści w szkole w ogóle nie poruszano 🙂 Nie zdradzę Wam jednak, o czym mowa – musicie same się przekonać.

Uwielbiam książki, które rozwijają i które można połączyć z innymi aktywnościami: np. zabawą w lekarza, układaniem anatomicznych puzzli, czy wykonywaniem prac plastycznych.

Poza „Anatomicum”, z serii „W Muzeum” mamy też w naszej kolekcji świetne pozycje wydawnictwa Dwie Siostry: „Fungarium. Muzeum Grzybów” oraz „Planetarium. Muzeum Kosmosu”. Widziałam, że są też takie tytuły jak „Animalium. Muzeum Zwierząt”, „Botanicum. Muzeum Roślin” oraz „Dinozaurium. Muzeum Dinozaurów”, na które na pewno będziemy polować.

1 comment on “Anatomicum. Wyjątkowa książka nie tylko dla najmłodszych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *