Anatomicum. Wyjątkowa książka nie tylko dla najmłodszych

Jak wiecie niedawno skończyliśmy wcale niełatwy tydzień „siedzenia w domu” – Mikołaja nawiedziło choróbsko dość uparte na leczenie. Kiedyś w chorobach czy podczas lockdownów, ferii, wymyślałam mu sporo kreatywnych zabaw. Teraz oczywiście też mi się to zdarza, ale odkąd chłopcy potrafią razem się bawić, w ruch idzie sporo klocków, figurek, gier i oczywiście książek.

Ostatnio kurier przyniósł nam paczkę z książkami z wydawnictwa Dwie Siostry. Wśród nich była świetna pozycja, nie tylko dla najmłodszych, czyli „Anatomicum. Muzeum Anatomii”. Książka ta sprawdziła się u nas szczególnie teraz, gdy po wizytach u lekarzy, wzrosło zainteresowanide chłopców ciałem człowieka.

„Anatomicum” to pewnego rodzaju obszerna, ilustrowana encyklopedia dla dzieci i młodzieży, należąca do serii „W muzeum”. Na jej kartkach czytelnik zgłębi ciekawostki na temat ludzkiego ciała, dowie się, ile znajduje się w nim kości, a nawet przyjrzy się uważniej komórkom nerwowym oraz naczyniom krwionośnym.
Treści podzielono na poszczególne układy i organy odpowiedzialnych za różne procesy dziejące się nieustannie w naszym ciele.

„Anatomicum. Muzeum Anatomii. ”
tekst: Jennifer Paxton
tłumaczenie: Agnieszka Walulik
ilustracje: Katy Wiedemann
wydawnictwo: Dwie Siostry
data wydania: 2021
ilość stron: 104

Książkę znajdziesz tutaj.

Przyznam, że podczas lektury sama odświeżyłam sobie porządnie wiedzę biologiczną ze szkoły, a niektórych treści w szkole w ogóle nie poruszano 🙂 Nie zdradzę Wam jednak, o czym mowa – musicie same się przekonać.

Uwielbiam książki, które rozwijają i które można połączyć z innymi aktywnościami: np. zabawą w lekarza, układaniem anatomicznych puzzli, czy wykonywaniem prac plastycznych.

Poza „Anatomicum”, z serii „W Muzeum” mamy też w naszej kolekcji świetne pozycje wydawnictwa Dwie Siostry: „Fungarium. Muzeum Grzybów” oraz „Planetarium. Muzeum Kosmosu”. Widziałam, że są też takie tytuły jak „Animalium. Muzeum Zwierząt”, „Botanicum. Muzeum Roślin” oraz „Dinozaurium. Muzeum Dinozaurów”, na które na pewno będziemy polować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.