Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach

Dziś zabieramy Was na wyprawę do Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach. Położne jest niecałe 4 km od Olsztyna i jest świetnym przystankiem podczas rodzinnego wyjazdu na Mazury.

Znajdziecie tam dział flory polskiej, część kolekcją i las naturalny. Spacerując napotkacie na różne ciekawe eksponaty, tablice informacyjne, budki lęgowe, lapidarium, pomosty nad sadzawkami, powalone konary drzew, na które dzieci z chęcią się wspinały. Jest kilka miejsc, gdzie można odpocząć w cieniu drzew.

W kasie w budynku nadleśnictwa można kupić gry edukacyjne i przekąski. Jest tam też sala wystawowa. W pobliżu parkingu znajduje się plac zabaw. My nie skorzystaliśmy, bo gdy zwiedzaliśmy arboretum panował nieziemski upał, a plac zabaw nie jest osłonięty od słońca.

Bilety wstępu do arboretum kosztują 7zł za bilet ulgowy i 10 zł za bilet normalny. Są zniżki dla posiadaczy karty dużej rodziny. Arboretum w Kudypach jest czynne codziennie przez cały rok. W sezonie wakacyjnym godziny otwarcia są wydłużone.

Polecamy odwiedzić to miejsce. My spędziliśmy tam 2 godziny w drodze na urlop. Z Arboretum w Kudypach już rzut beretem do Zalesie Mazury, a tego hotelu chyba nie musimy Wam przedstawiać – przeczytacie o nim w tym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *