DIY wiosenny wianek na drzwi

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr… Czas więc na nowy wystrój domu. Ja zaczynam od drzwi wejściowych i żegnam się z wiankiem z iglaków i ostrokrzewu. Jego miejsce zajmie nowy, wiosenny wianek, który tym razem postanowiłam wykonać że sztucznych roślin.

Do wykonania wianka potrzebuję :

  • obręcz (może być też drut lub nawet druciany wieszak, z którego zrobimy bazę wianka lub gotowa drewniana obręcz)
  • sztuczne rośliny
  • cienki drucik lub żyłkę

Wykonanie wianka na drzwi jest dziecinnie proste. Sztuczne roślinki dzielę takie części, aby pozbyć się grubych, nieestetycznych łodyg. Następnie przykładam gałązki luźno do bazy wianka i przymierzam.

Kiedy stworzę satysfakcjonującą mnie aranżację, mocuję kwiatki do bazy za pomocą cienkiego drucika. Staram się, aby był jak najmniej widoczny. Możecie też dołożyć kokardę ze wstążki.

Ja mój wianek zawiesiłam na drzwiach za pomocą żyłki i przezroczystych, samoprzylepnych haczyków. Drugi wisi na ramie okna balkonowego, również na podobnym haczyku.

Do wykonania moich wianków zużyłam 1 opakowanie sztucznych roślinek z Pepco (5 sztuk w przezroczystym pudełku) , oraz 1 gałązkę sztucznego eukaliptusa z tego samego sklepu. Zostało mi jeszcze kilka gałązek, z których mogłabym zrobić trzeci wianek. Za 18 zł można więc mieć 3 wianki (drewnianą obręcz i druty miałam w domu).

Cały proces tworzenia wianka możecie zobaczyć też na tym krótkim filmiku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *