#domoweprzedszkole Matematyczne biedronki

Dziś nadal domowe przedszkole w temacie owadów. Dział trochę nam się wydłużył, realizujemy go już 2 tygodnie. No, ale na szczęście to nauka w domu i nie trzeba gonić żadnego programu nauczania i planu dydaktycznego.

Tym razem postanowiłam przygotować dla Mikołaja pomoc do nauki matematyki. Szukałam pomysłu na coś, co mógłby wykorzystać do pracy z szorstkimi cyframi Montessori i wymyśliłam – matematyczne biedronki.

Do stworzenia pomocy wykorzystałam:

  • czerwoną kartkę papieru
  • czarną kartkę papieru
  • klej
  • nożyczki
  • czarny flamaster

Wykonanie pomocy jest dziecinnie proste. Wycinamy 10 dużych czerwonych i 10 małych czarnych kółek. Naklejamy je na siebie tak, aby małe było głową biedronki. Na ciałku malujemy kreskę dzielącą skrzydła i odpowiednią ilość kropek. Od 0 do 9. Aby biedronki służyły nam dłużej, możemy je zalaminować.

Póki co bawiliśmy się z Mikołajem dopasowując biedronki do odpowiednich tabliczek szorstkich cyfr oraz układając na biedronkach tyle pomponików, ile jest kropek. Sprawdzaliśmy też, na której biedronce jest więcej lub mniej kropek. Liczyliśmy po polsku i angielsku.

Mam nadzieję, że znajdziecie wspólnie z dziećmi sporo sposobów na zabawę z matematycznymi biedronkami.

A jeśli chcecie ćwiczyć angielski z Waszymi dziećmi, to zapraszamy Was do korzystania z naszej darmowej edu-apki. Znajdziecie tam również dział cyfry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *