Kalendarz adwentowy DIY – EBOOK, zadania na każdy dzień adwentu, zimowe karty pracy do wydruku

Kalendarz adwentowy pomaga przygotować się nam do Bożego Narodzenia. Dla niektórych będzie to tylko zabawa wprowadzająca w świąteczny nastrój, dla innych przygotowanie się na przyjście Pana Jezusa. Zresztą – nieważne, ważne, żebyście ten czas spędzili blisko siebie, rodzinnie. W tym wpisie podzielę się z Wami moim sposobem na przygotowanie kalendarza adwentowego DIY z zadaniami i podarunkami dla dzieci.

Poniżej możecie też pobrać naszego darmowego ebooka, w którym znajdziecie gotowe pliki PDF do wydruku oraz pomysły na świąteczne aktywności dla całej rodziny.

Nie lubię sklepowych kalendarzy z wyrobami czekoladopodobnymi. W tym roku postanowiłam postawić na kalendarz z zadaniami, aktywnościami plastycznymi, edukacyjnymi i pomysłami na rodzinne spędzenie czasu. Oczywiście nie byłabym sobą, gdyby nie był w pełni DIY.

Na Pintereście znalazłam wiele inspiracji z kalendarzami adwentowymi w roli głównej. Koniec końców postanowiłam wykonać kalendarz w formie paczuszek zawieszonych na lince nad kominkiem.

Do wykonania kalendarza wykorzystałam:

 • karteczki z wydrukowanymi zadaniami (znajdziecie je w naszym ebooku)
 • sznurek naturalny – ok. 10 m
 • 3 papiery do pakowania prezentów
 • ozdobny dziurkacz do wycinania etykiet z numerkami
 • dziurkacz biurowy
 • zszywacz
 • marker
 • nożyczki
 • taśmę klejącą
 • białe kartki i długopis

Oczywiście oprócz tych przedmiotów przygotowałam sobie małe podarunki dla Mikołaja. W niektóre dni otrzyma drobny prezent czy słodkość, a na niektóre dni mam zaplanowane aktywności. I tak, jeśli np. danego dnia zadanie brzmi „zagrajmy w memo”, to w paczuszce Mikołaj znajdzie przygotowane wcześniej przeze mnie, wydrukowane, zalaminowane i wycięte memo (również znajdziecie je w naszym ebooku). Jeśli innego dnia zadanie to „ozdóbmy pierniczki”, to do paczuszki wrzucę mu posypkę do pierniczków itd.

Każdy prezent, czy karteczkę z zadaniem zapakowałam w nieregularne paczuszki owinięte papierem do pakowania. Ozdobnym dużym dziurkaczem wycięłam z białego i szarego papieru etykietki, na których markerem napisałam numerki odpowiadające dniom adwentu. Etykiety przywiązałam do paczuszek naturalnym sznurkiem.

Na kartce napisałam sobie ściągę – co włożyłam do paczki na dany dzień. Dzięki temu, będę pamiętała, że np. 7 grudnia zaplanowałam wycieczkę, a 11 będziemy piec pierniczki.

Wszystkie paczki zawiesiłam nad kominkiem. Dookoła półki rozciągnęłam sznurek, związałam go po boku półki i przywiązałam każdą paczkę krótszymi kawałkami sznurka. Całość prezentuje się tak:

Mikołaj już chodzi zainteresowany tym, co to za tajemnicza konstrukcja 🙂

Niedługo znajdziecie na naszym blogu serię świątecznych wpisów DIY, które będziecie mogli odtworzyć w domu z Waszymi dziećmi. Do usłyszenia wkrótce.

4 comments on “Kalendarz adwentowy DIY – EBOOK, zadania na każdy dzień adwentu, zimowe karty pracy do wydruku

  1. ebook nadal można pobierać, widocznie kliknęłaś w link więcej niż 1 raz i wygasł, bo jest jednorazowy. Ponownie wypełnij formularz lub sprawdź skrzynkę mailową 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *