#Projektdom Jak planujemy urządzić kuchnię w naszym nowym domu?

Jak wiecie z naszego Instagrama i Facebooka, kupiliśmy z Marcinem dom na wsi. Właściwie pół domu, bo to bliźniak i na pół-wsi, bo 10 km od lotniska w Gdańsku. Choć właściwie dookoła rośnie zboże, traktory jeżdżą, a w sąsiedztwie można kupić ziemniaki i jaja wiejskie. Niech więc będzie – kupiliśmy dom na wsi.

Dom jest w stanie deweloperskim, więc przed nami przygoda życia, która trwa już od kilku tygodni. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie postanowili wszystkiego urządzić własnymi rękami. Wszelkie prace wykończeniowe chcemy wykonać samodzielnie, bez udziału fachowców.

Na pierwszy ogień idzie kuchnia. I dziś właśnie o tym, jak planujemy ją urządzić.

Kuchnia w naszym domu ma niespełna 7 metrów kwadratowych powierzchni i dość problematyczny kształt. Najprościej będzie chyba, jeśli pokażemy Wam rzut z wymiarami:

tak wygląda plan naszej kuchni. na zielono zaznaczone jest okno

Dodatkowo kuchnia jest otwarta na hol i salon, co zmniejsza powierzchnię zabudowy szafkami. Duże okno, które wielu uzna pewnie za atut, nie pozwala na zawieszenie górnych szafek. Trochę musieliśmy się nagimnastykować z projektem, ale mamy to.

zrzut z programu ikea planer

Postanowiliśmy sami zaprojektować kuchnię w wirtualnym planerze kuchni Ikea. Wybraliśmy kuchnię METOD z kremowymi frontami BODBYN. Górne szafki będą sięgały pod sam sufit – bedzie więcej miejsca do przechowywania i mniej kurzu do ścierania. Uzupełnieniem kuchni będzie naturalny, dębowy blat, czarne uchwyty oraz czarne AGD i zlew (poza lodówką). Lodówka będzie wolnostojąca – błękitna w stylu retro.

w kuchni i na holu planujemy podłogę gresową w kolorze szarym

Na podłodze zaplanowaliśmy (a właściwie, to Marcin już ją położył) szare płytki gresowe o wymiarach 60×60 cm. Oprócz kuchni, tymi samymi płytkami wyłożona będzie podłoga w holu i wiatrołapie.

między szafkami planujemy białe płytki w stylu retro

Na ścianach między szafkami położymy białe płytki w stylu retro, kojarzące się ze starymi londyńskimi stacjami metra. Pozostałe widoczne ściany pomalujemy farbą ceramiczną w delikatnym odcieniu beżu. Tą samą farbą pomalowane będą niektóre ściany w salonie, z którym połączona jest kuchnia.

ściany będą utrzymane w jasnej, naturalnej kolorystyce

Zapewne Was nie zaskoczyliśmy – kremowa, klasyczna kuchnia plus drewniane blaty, czarne dodatki i białe kafelki pomiędzy szafkami. Jak co druga kuchnia w przeciętnym, polskim domu. No cóż… Taka kuchnia nam się podoba, taka będzie spełnieniem naszych marzeń, w takiej będziemy się dobrze czuć i na właśnie taką się zdecydowaliśmy.

Już niedługo pokażemy Wam na blogu nasze pomysły na inne pomieszczenia w naszym domu oraz relacje z wcielania naszych pomysłów w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *