Questions and answers about Dinosaurs – recenzja książki

Nowy rok, nowe wyzwania. W poprzednim przedszkolu Mikołaj miał codziennie zajęcia z języka obcego. Uczył się angielskiego i włoskiego. W domu, przy zabawie często wtrącał obcojęzyczne słówka. Co chwila słyszałam „bondziorno”, „bueno” i „blue car”. W warzywniaku chciał zawsze kupić „apul”, zamiast jabłka. Przyznaję się bez bicia: z językiem angielskim u mnie bardzo średnio. Przez lata nauki nie trafiłam nigdy (oprócz 2 lat w liceum i kilku lekcji z moją przyjaciółką) na dobrego nauczyciela. Zdecydowanie nie mogę od lat załapać tych wszystkich skomplikowanych czasów i zmieniających się końcówek. W sklepie czy restauracji za granicą się dogadam, ale raczej na zasadzie „Kali jeść, Kali pić”. Wiem jednak, że j. angielski to w dzisiejszych czasach podstawa, dlatego chciałabym, żeby moje dzieci polubiły ten język i chętnie się go uczyły.

Dlatego też postanowiłam, że w tym roku zwiększymy nasz zbiór anglojęzycznych książeczek dla dzieci. Do tej pory mieliśmy tylko kilka pozycji. Zaczęłam szukać fajnych, edukacyjnych książek dla Mikołaja.

Ania, właścicielka firmy Present-Angielskie książki dla dzieci, świetnie nam doradziła i po krótkiej rozmowie na temat zainteresowań Mikołaja, poleciła nam książkę „Questions and answers about Dinosaurs”. To był strzał w 10. Od kiedy kurier przywiózł do nas paczkę , Mikołaj przegląda książkę codziennie po kilka razy i prosi nas, abyśmy mu poczytali. Z dumą siada i mówi, że teraz będzie się uczył po angielsku o owiraptorach 🙂

Książka jest podzielona na kilka podstawowych pytań : How, When&Where, What, Which, Who, Why, Yes or No? Na każdej stronie znajdziemy inny zestaw pytań, które zapisane są na czymś, co dzieci lubią najbardziej, czyli na otwieranych okienkach. Odpowiedzi na pytania znajdujemy oczywiście pod spodem.

Książka jest niezwykle kolorowa, wydrukowana na szytywnym papierze (otwierane okienka nie są aż tak twarde), bardzo estetyczna i wprost naszpikowana informacjami o dinozaurach. Są one atrakcyjne nie tylko dla małych dzieci, ale też dla starszych fanów paleontologii. Wiecie, który dinozaur znosił po 20 jaj ułożonych w gnieździe w równiutki okrąg? Albo dlaczego dinozaury miały tak długie ogony? Nie? To koniecznie zajrzycie do tej książki.

Jako mamie w książce bardzo podoba się to, że mam wszystko podane na tacy. Czytać po angielsku jeszcze jako-tako potrafię 🙂 więc łatwo mogę podać Mikołajowi wiedzę. Sama musialam sprawdzić kilka słówek w słowniku, żeby przetłumaczyć czytany tekst, ale w końcu człowiek uczy się przez całe życie. Nawet z książki o dinozaurach dla dzieci.

Jeśli szukacie ciekawej, anglojęzycznej książki dla Waszych dzieci, polecam Wam kontakt z Anią przez jej fanpejdż. Tam można się skonsultować i zamówić książkę dobraną do zainteresowań Waszych pociech. Na pewno będziecie zadowolone, gwarantuję.

1 comment on “Questions and answers about Dinosaurs – recenzja książki

  1. Uwielbiam wszystkie Usborne kids:) czytam je chetnie takze dla przypomnieni slowek, ktorych na codzien nie uzywam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *