Dziecinnie prosta edu-apka dla dzieci
Jeśli nie chcesz czytać historii powstawania oraz technikaliów, a po prostu chcesz użyć aplikacji kliknij tutaj:
Powstanie
Postanowiłem napisać edukacyjną aplikację mobilną dla naszych dzieciaków. W pierwotnym zamyśle miała to być prosta aplikacja typu słowniczek, gdzie dziecko mogłoby odsłuchać nazwę danej rzeczy po polsku i angielsku, a także przejrzeć galerię zdjęć. Potem doszły dźwięki…
Po testach, które przeprowadziliśmy z grupą ochotników z naszego FB oraz IG doszedłem do wniosku, że samo przeglądanie kolejnych elementów będzie mało atrakcyjne dla starszych dzieci. Postanowiłem zrobić część zawierającą zadania oraz quiz z punktacją.
Dlaczego nauka angielskiego? Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka i szybko nabywają nowe umiejętności – w tym lingwistyczne. Pomyślałem, że im większą styczność z tym językiem będzie miał Mikołaj, tym łatwiej będzie się go uczył w przyszłości. Prywatnie uważam, że znajomość tego języka jest (i będzie w przyszłości) podstawową kwalifikacją na rynku pracy. Od wielu lat pracuję w branży IT i bez znajomości angielskiego byłoby kiepsko. Chcę, aby nasze dzieci miały dobry start, więc aplikację udostępniam za darmo. Kto wie co przyniesie przyszłość i o jakie działy będę rozbudowywał obecną aplikację.
Aplikacja – dział słowniczek
Tutaj dziecko uczy się słówek z danej kategorii. W niektórych może odsłuchać dźwięk (np. zwierzęta), a także przejrzeć galerię zdjęć dla każdego z elementów. Obecnie udostępniliśmy następujące działy:
- zwierzęta wiejskie
- na wsi
- warzywa
- owoce
- ptaki
W opracowaniu:
- liczby
- kolory
- pojazdy
Aplikacja – dział zadania
Dział przeznaczony dla starszych dzieci 4+, który pozwala na sprawdzenie stanu swojej wiedzy. Quiz – to opcja z punktacją 🙂
Tworzenie aplikacji
Założenia aplikacji były dość proste. Napisałem ją samodzielne wykorzystując HTML, CSS, JS + PHP i MySQL. W zrobieniu grafiki pomógł mi znajomy grafik (swoją drogą, bardzo dobry, solidny profesjonalista – mogę dać namiary). Lektorkę znalazłem na fiverze. Prace nad pisaniem aplikacji tj. frontendu, backendu oraz prostego panelu administracyjnego trwały łącznie około tygodnia.
Jeśli podoba Ci się aplikacja, znalazłeś błąd lub masz pomysł na jej rozbudowę koniecznie daj mi znać. Napisz wiadomość na: blog@dziecinnieproste.com.pl
W dobie kryzysu każda okazja autopromocji jest ważna, więc jeśli spodobało Ci się to co zrobiłem i chcesz żebym zrobił dla Ciebie aplikację, stronę lub potrzebujesz systemu informatycznego koniecznie skontaktuj się ze mną: blog@dziecinnieproste.com.pl