DIY choinka na pniu

Ostatnio szukałam ciekawych pomysłów na świąteczną dekorację drzwi wejściowych do domu. Pokazywałam Wam już wcześniej tutaj mój pomysł na jesienne „Fall Porch” w amerykańskim stylu. Czas dyń jednak już minął, a ja kupiłam 2 średniej wielkości tuje, które później zamierzam wsadzić do ogródka. Póki co stoją przy drzwiach wejściowych obok białej latarenki. Tuje wydały mi się jednak zbyt mało świąteczne, dlatego wciąż szukałam inspiracji. I znalazłam. Choinkę na pieńku DIY.

Co jest potrzebne?

Takie choinki na pniu podziwiałam już wielokrotnie przed domami lub w kwiaciarniach. Nie wiedziałam jednak, że ich wykonanie jest tak łatwe. Wystarczy nam pieniek, np. brzozowy, doniczka, zaprawa (np. gips, klej do kafli itp.), igliwe, sznurek i juta.

Choinka na pniu krok po kroku

Wykonanie choinki zaczynamy od rozrobienia gipsu/kleju do kafli i umieszczenie masy w doniczce. Dno zabezpieczyłam folią, aby zaprawa z niej nie wypłynęła. W mokrą masę włożyłam brzozowe gałęzie i pozostawiłam do wyschnięcia. Pień wyższej choinki ma 100 cm, a niższy 80cm.

I w tym miejscu na chwilę się zatrzymajmy, bo mam dla Was zero waste pro tip. Uwaga, uwaga! Doniczka z zagipsowanym pieńkiem posłuży Wam do stworzenia kolejnych choinek za rok, dwa, trzy itd. Genialne, prawda?

Gdy zaprawa już dobrze zastygnie (ja użyłam Goldband i był twardy już po 2 godzinach), przystępujemy do mocowania igliwia. Ja wykorzystałam gałęzie świerkowe. Na 2 choinki (małą i dużą) zużyłam 4 gałęzie. Pocięłam je sekatorem. Dookoła pnia choinki przykładałam po około 5-6 gałązek i obwiązywałam ciasno sznurkiem w górnej części. Na każdej choince zrobiłam 3 takie „piętra” z gałązek.

Myślałam nad zakryciem górnego wiązania np. gwiazdą lub czapką św. Mikołaja, ale chyba podoba mi się taki surowy efekt. Doniczki zamaskowałam jutowym workiem i obwiązałam sznurkiem.

Choinki gotowe. Na pewno ciekawie wyglądałyby oprószone sztucznym śniegiem lub przyozdobione szyszkami i plastrami pomarańczy.

Podziękowania

Instrukcję zdobyłam od mojej znajomej, Agnieszki. Jeśli podoba Wam się taka choinka, ale nie macie smykałki do DIY, lub po prostu czasu, możecie kupić choinki lub piękne wieńce, które tworzy Agnieszka. Znajdziecie ją tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *