DIY girlanda z worka na śmieci

Pozostając nadal w klimacie urodzinowym, dziś mam dla Was instrukcję wykonania ozdobnej girlandy. Z powodzeniem może służyć Wam na kilku imprezach, więc napracujecie się raz, a będziecie mieli ozdobę na kilka okazji. Dodatkowo nie zmarnujecie papieru. Papierowe girlandy mają to do siebie, że szybko się niszczą i po jednej uroczystości nadają się co najwyżej do ozdabiania śmietnika od wewnątrz. Proponowana przeze mnie girlanda jest też niezwykle tania. Jeden sznur z 7 chwostami to koszt ok. 50 groszy.

Wykonanie

Do wykonania girlandy będziecie potrzebować:

  • Worek na śmieci
  • Sznurek
  • Nożyczki

Zaczynamy od ułożenia worka na śmieci na stole i odcięcie sprasowanego brzegu oraz wypukłej części z uchwytami.

Następnie nożyczkami odcinamy cieniutkie paski. Aby praca szła nam szybciej, możemy złożyć worek przed cięciem na kilka części.

Na stole rozkładamy sznurek o długości ok. 3 metrów oraz 7 małych sznureczków o długości ok. 10 cm.

Każdy pasek wycięty z worka na śmieci rozwijamy – powinniśmy otrzymać cieniutki okrąg. Bierzemy 6 takich rozwiniętych pasków. Krzyżujemy je i składamy na pół.

Przez zwinięte paski przeciągamy sznurek i związujemy je krótkim sznurkiem, tworząc chwościk złączony na dole. Dół rozcinamy nożyczkami. Postępujemy tak samo z resztą pasków wyciętych z worka, aż wykorzystamy wszystkie. Odcinamy nadmiary krótkiego sznurka.

Możecie zrobić girlandę różnokolorową. Widziałam w sklepach fioletowe, zielone i żółte worki na śmieci. Możecie też zrobić chwosty o różnej długości, czyli np. nie składać pasków na 2, a na 3 części.

Jak Wam się podoba taka budżetowa ozdoba wielokrotnego użytku? My udekorowaliśmy girlandami ogród dziadków, w którym organizowaliśmy drugie urodziny Mikołaja. Przechodzące za płotem panie z pobliskiego domu wczasowego pytały, czy wyprawiamy w ogrodzie wesele, więc mniemam, że ozdoba prezentowała się zjawiskowo 🙂

Nie przegapcie naszego przepisu na tort śmietankowo-porzeczkowy. Po odpowiedniej dekoracji, też świetnie sprawdziłby się jako tort weselny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *