DIY papierowe gwiazdy w skandynawskim stylu

Niedawno przywiozłam z naszej starej piwnicy w bloku 4 pudła ozdób świątecznych. Ozdobiłam dom wykorzystując zawartość połowy jednego kartonika. Reszta leży w pudełkach i czeka na nie wiadomo co. Chyba zmienił mi się gust. Może to starość, a może po prostu kolorowe i pstrokate ozdoby pasowały do naszego starego mieszkania, ale nie pasują do nowego domu urządzonego (w większości) w stylu skandynawskim.

W tym roku postawiłam na sporo naturalnych lub naturalnie wyglądających ozdób. Wykonałam samodzielnie choinki na pniu, które najprawdopodobniej zastąpią nam tradycyjną choinkę w domu – na święta wyjeżdżamy i szkoda byłoby nam marnować kolejne drzewko po to, aby cieszyło nasze oczy kilka dni w okresie przedświątecznym.

Zrobiłam również wieniec na drzwi: z ostrokrzewu, bukszpanu i gałązek cyprysa. Brakowało mi czegoś ciekawego na okna. Kupiłam więc naturalnie wyglądający wieniec led. Jest ładny, ale sam na wielkim oknie nie miał tego efektu „wow”. I wtedy na Instagramie u Marzeny znalazłam takie papierowe gwiazdy DIY. W wyróżnionych relacjach Marzena pokazuje, jak je zrobić. Okazuje się, że są wykonane z… papierowych torebek na kanapki! Polecam Wam profil Marzeny – możecie znaleźć tam mnóstwo wnętrzarskich inspiracji.

Jak wykonać papierową gwiazdę?

Do wykonania gwiazdy potrzebujecie:

  • 7 białych torebek papierowych na kanapki
  • nożyczki
  • klej

Ja użyłam torebek w dwóch rozmiarach: 17×10 cm i 25×15 cm. Dzięki temu mam duże i małe gwiazdy, które świetnie się ze sobą komponują.

Zaczynamy od złożenia papierowych torebek wzdłuż na pół i ścięcie ich górnej części w szpic. Następnie musimy wyciąć małe trójkąty po boku, blisko dna torebki. Trójkąty musimy wyciąć w taki sposób, aby nie przeciąć zakładki, która jest wewnątrz torebki. Dokładniej pokazuję to na filmiku na samym dole wpisu.

Tak wycięte torebki naklejamy jedna na drugą, smarując klejem kształt litery T – u nasady torebki i wzdłuż środkowej osi. Ostatnią torebkę smarujemy w ten sam sposób i otwieramy naszą gwiazdę. Sklejamy ze sobą dwie skrajne części torebek. Całość pracy to 3 minuty, a efekt jest moim zdaniem rewelacyjny. Gwiazda gotowa.

Ja moje gwiazdy przedziurawiłam delikatnie nożyczkami na jednym z ramion i przeciągnęłam żyłkę. Zawiesiłam je na ramach okiennych na malutkich, przezroczystych haczykach samoprzylepnych.

Nasz film z instrukcją znajdziesz tutaj:

1 comment on “DIY papierowe gwiazdy w skandynawskim stylu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *