fbpx

Jak zapakować prezenty – garść inspiracji

Kiedy byłam małą dziewczynką, zawsze chciałam pracować w punkcie pakowania prezentów w galerii handlowej. Życie potoczyło się inaczej, ale na szczęście kilka razy w roku mogę spełnić moje marzenie i zapakować prezenty dla bliskich najpiękniej, jak potrafię. W tym roku zrobiliśmy sobie z Marcinem przedświąteczny wieczór – z choinką, świeczkami o zapachu Christmas Cookie, herbatką, świątecznymi piosenkami i ze stosem prezentów, papierów i wstążek.

Prezenty dla dorosłych zapakowaliśmy w szary papier. Jako ozdób użylismy lnianego sznurka, atłasowej wstążki, suszonych plastrów pomarańczy, filcowych podkładek pod kubki oraz gałązek świerku. Jako bileciki z imionami, użylismy drewniane krążki drewna, które zrobiliśmy ostatnio samodzielnie. Większość ozdób mocowaliśmy do pakunków za pomocą kleju na gorąco. Jeden z prezentów zapakowaliśmy w torebkę prezentową, którą również ozdobiliśmy wg własnego pomysłu.

Podarunki o nieregularnych kształtach zazwyczaj pakujemy w formie cukierków.

Prezenty dla dzieciaków zapakowaliśmy w bardziej kolorowe papiery. Użyliśmy wstążek, drewnianych, malowanych zawieszek, bombek i laseczek cukrowych, które po odpakowaniu prezentu, można zjeść.

Jeśli macie tylko 1 papier, możecie zapakować niektóre prezenty, układając papier na skos – wzór inaczej się ułoży i pudełka będą się wyróżniać.

Jeśli pakujecie w szary papier, możecie go rozweselić (i przy okazji ukryć miejsce łączenia papieru i taśmę klejącą), otaczając go kolorową, papierową serwetką.

Processed with VSCO with preset

Do Świąt zostało kilka dni. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród naszych propozycji inspiracje jak ładnie zapakować prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *