Jak zapakować prezenty – garść inspiracji

Kiedy byłam małą dziewczynką, zawsze chciałam pracować w punkcie pakowania prezentów w galerii handlowej. Życie potoczyło się inaczej, ale na szczęście kilka razy w roku mogę spełnić moje marzenie i zapakować prezenty dla bliskich najpiękniej, jak potrafię. W tym roku zrobiliśmy sobie z Marcinem przedświąteczny wieczór – z choinką, świeczkami o zapachu Christmas Cookie, herbatką, świątecznymi piosenkami i ze stosem prezentów, papierów i wstążek.

Prezenty dla dorosłych zapakowaliśmy w szary papier. Jako ozdób użylismy lnianego sznurka, atłasowej wstążki, suszonych plastrów pomarańczy, filcowych podkładek pod kubki oraz gałązek świerku. Jako bileciki z imionami, użylismy drewniane krążki drewna, które zrobiliśmy ostatnio samodzielnie. Większość ozdób mocowaliśmy do pakunków za pomocą kleju na gorąco. Jeden z prezentów zapakowaliśmy w torebkę prezentową, którą również ozdobiliśmy wg własnego pomysłu.

Podarunki o nieregularnych kształtach zazwyczaj pakujemy w formie cukierków.

Prezenty dla dzieciaków zapakowaliśmy w bardziej kolorowe papiery. Użyliśmy wstążek, drewnianych, malowanych zawieszek, bombek i laseczek cukrowych, które po odpakowaniu prezentu, można zjeść.

Jeśli macie tylko 1 papier, możecie zapakować niektóre prezenty, układając papier na skos – wzór inaczej się ułoży i pudełka będą się wyróżniać.

Jeśli pakujecie w szary papier, możecie go rozweselić (i przy okazji ukryć miejsce łączenia papieru i taśmę klejącą), otaczając go kolorową, papierową serwetką.

Processed with VSCO with preset

Do Świąt zostało kilka dni. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród naszych propozycji inspiracje jak ładnie zapakować prezent.

1 comment on “Jak zapakować prezenty – garść inspiracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *