My Dad Rocks! DIY obrazek z kamieni.

Dzień Taty tuż tuż. Nasi chłopcy już zrobili prezent dla Marcina i już mu go wręczyli, więc mogę spokojnie Wam go pokazać i zdradzić instrukcję DIY.

Do wykonania tego upominku będziecie potrzebować zaledwie 7 rzeczy i mogę się założyć, że większość z nich macie w domu.

Tego typu obrazki widziałam po raz pierwszy podczas tegorocznych wakacji w Grecji, na stoiskach z pamiątkami handmade. Mam stamtąd całkiem sporo inspiracji na DIY 🙃 Obrazki na stoiskach były różne. Ludzik z kamienia z napisem „You Rock!”, ludziki w różnych konfiguracjach z podpisem „Our family rocks!”. Ta gra słów jest rewelacyjna. Od razu przykuły one moją uwagę i od razu pomyślałam, że to będzie świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Taty.

Wykonanie tego DIY zaplanowałam jeszcze podczas urlopu, dlatego przywieźliśmy ze sobą kamyki z greckiej plaży. Dzięki temu obrazek nabrał pamiątkowego i symbolicznego charakteru.

Do wykonania obrazka z kamieni potrzebujecie:

  • głęboką ramkę
  • kamienie: najlepiej płaskie, podłużne oraz w kształcie pastylek
  • kartkę z bloku technicznego
  • długopis
  • linijkę
  • nożyczki
  • klej na gorąco

Pracę należy zacząć od przygotowania kartki z napisem: należy napisać hasło lub je wydrukować i przyciąć kartkę na wymiar ramki. Najlepiej użyć do tego linijkę, aby wszystko było równe i estetyczne. Następnie należy usunąć szybkę z ramki i zamocować kartkę w ramce. Szkiełko będzie nam niepotrzebne i możecie je użyć do czegoś innego. Może jakiś obrazek farbami witrażowymi?

Polecam Wam najpierw dokładnie wytłumaczyć dzieciom jaki obrazek będziecie układać, co ma przedstawiać j spróbować ułożyć go „na sucho”.


Rozgrzejcie klej na gorąco i pomóżcie dzieciom przykleić kamyki. My kleiliśmy tak, że Miłosz podawał mi kamyki, Mikołaj wyciskał na nie klej (zagrożone oparzeniem były więc tylko moje palce 🙃) i pokazywał mi, gdzie mam położyć kamyk. Następnie dociskali kamyki do kartki. Praca była więc zespołowa.

Oprócz kamieni, nakleiliśmy też na kartkę kawałek drzewa wyrzucony na brzeg przez fale. Służy ludzikom z obrazka jako podłoga 🙂

Jak się Wam podoba tego typu obrazek? Mnie zachwyca swoją prostotą, pamiątkowym charakterem oraz grą słów. Our Dad rocks. Obrazek ze skał. Piękne. I dziecinnie proste.

2 comments on “My Dad Rocks! DIY obrazek z kamieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *