Zalesie Mazury Active Spa – cudowne miejsce na rodzinne wakacje na MazurachCzy na wakacjach z dziećmi rodzice mogą odpocząć i mieć chwilę prywatności? Z wielką przyjemnością skorzystaliśmy z takiej opcji podczas naszych jesiennych wakacji na Mazurach. Wybraliśmy się do hotelu Zalesie Mazury Active Spa w Zalesiu (20 km od Olsztyna) i szczerze polecamy Wam to miejsce na wypoczynek i relaks podczas rodzinnego wyjazdu.

Zalesie Mazury Active Spa

Kompleks hotelowy położony jest na malowniczym, 3,5 hektarowym terenie w otoczeniu lasu i jeziora Orzyc. Hotel Zalesie to kilka budynków, które połączone są ze sobą łącznikami. W razie niepogody nie musisz nawet ściągać kapci, żeby przejść do innej części kompleksu. Na miejscu oprócz pokoi i apartamentów znajdziesz recepcję, bar, restaurację (nowa restauracja w budowie), basen, strefę SPA&Wellness, salę fitness, salę gimnastyczną, ściankę wspinaczkową, Baby&Mini Club, salę zabaw dla dzieci, salę animacji, strefę odpoczynku dla dorosłych – to wszystko wewnątrz budynków.

Zalesie przygotowało dla swoich gości piękny zielony teren z placami zabaw, mini zoo oraz prywatną plażę, przy której znajdziecie niewielki pomost i boisko z namiotem biesiadnym. Hotel zrobił na nas niesamowite wrażenie. We wszystkie zakamarki kompleksu daliśmy radę dotrzeć dopiero dzień przed wyjazdem. Nic więc dziwnego, że przy zameldowaniu otrzymaliśmy w recepcji mapę, z której nie raz musieliśmy korzystać.

Widać, że właściciele idą z duchem czasu i sukcesywnie unowocześniają elewację oraz hotelowe wnętrza, dbając o spójność wizualną całego obiektu. Udogodnieniach dla dzieci można spotkać na każdym kroku. Hotel zadbał o dziecięce deski sedesowe, obniżone umywalki, schodki do kontuaru w recepcji a także biblioteczkę z książkami dla dzieci, które można wypożyczyć do pokoju.

Byliśmy zakwaterowani w Apartamencie Family Lake View. To duży pokój z widokiem na jezioro, małżeńskim łożem, lodówką, łazienką i wydzielonym pokojem dla dzieci. Pokój poza piętrowym łóżkiem ma jeszcze pewien bajer – kryjówkę w ścianie, w której zamontowany jest telewizor – idealne miejsce na wieczorną bajkę i zabawę między hotelowymi atrakcjami.

Hotel pełen atrakcji dla najmłodszych…

Jeśli o atrakcjach już mowa, musicie wiedzieć, że Zalesie to prawdziwy raj dla maluchów. Dla rodziców też. Przez 365 dni w roku, 2 razy dziennie odbywają się tematyczne animacje dla dzieci wraz z rodzicami. Codziennie jest też seans filmowy z bajką na dobranoc. Raz w tygodniu organizowane jest ognisko z kiełbaskami i rodzinna olimpiada sportowa. W hotelu znajdziecie salę zabaw z małpim gajem i osobną salą zabaw dla maluszków.

A kiedy maluchy wyszaleją się już w kolorowych kulkach, możecie przewietrzyć się i odwiedzić zwierzaki z hotelowego mini zoo. Kucyki i osiołek oraz kozy i kury na pewno ucieszą się z wizyty gości. 2 razy w tygodniu odbywa się karmienie zwierząt z animatorką. Opowiada ona dzieciom o zwyczajach i ulubionych przysmakach zwierzaków, które mieszkają w Zalesiu. Dzieci mogą wtedy karmić zwierzaki różnymi smakołykami. Poza mieszkańcami zagrody w hotelu znajdziecie jeszcze królika Piernisia mieszkającego w recepcji i kota Messiego, który przechadza się korytarzami i wyleguje na kanapach.

Na terenie obiektu umieszczono 3 place zabaw. Do dyspozycji dzieci są też jeździki i rowerki.

Hotelowa restauracja serwuje posiłki 3 razy dziennie. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, że pracownicy hotelu jedzą posiłki razem z gośćmi – na tej samej sali, o tej samej porze. Restauracja jest wyposażona w krzesełka do karmienia dzieci. Przy szwedzkim stole znajdziecie też plastikową zastawę, sztućce i śliniaczki. I najważniejsze. Do każdego posiłku możecie zrobić sobie kawę z ekspresu 🙂

…i nie tylko

Uwierzycie, jeśli powiem, że tę kawę możecie wypić ciepłą? I całą? 🙂 W Zalesiu funkcjonuje baby i mini club, w którym możecie pozostawić pod opieką wykwalifikowanych opiekunek dzieci od 4 miesiąca życia. Klub jest otwarty przez 11 godzin dziennie.

Wasze dzieci są zaopiekowane przez cudowne panie nianie, a Wy w tym czasie korzystacie z dobrodziejstw hotelu lub pijecie ciepłą kawę w lobby barze. Brzmi jak plan, prawda? Nad barem przygotowano też specjalną strefę relaksu tylko dla dorosłych, w której możecie odpocząć w całkowitej ciszy i bez towarzystwa małych, lepkich rączek.

Hotel dla aktywnych

Jeśli lubicie aktywny wypoczynek, również znajdziecie coś dla siebie w Zalesiu. A nawet nie coś, bo do wyboru jest moc atrakcji. Na miejscu, w recepcji hotelowej możecie wypożyczyć rowery. Są dostępne również foteliki i przyczepki dla dzieci oraz kaski. Podczas naszych jesiennych wakacji wypożyczyliśmy 2 rowery i objechaliśmy najbliższą okolicę hotelu. Leśne ścieżki nie należą do wymagających, a są bardzo przyjemne dla oka. Znaleźliśmy też publiczną plażę z pomostem i siłownią na świeżym powietrzu.

Hotel ma też własną, prywatną plażę z małym pomostem i sprzętem wodnym, który hotelowi goście mogą wypożyczać. Marcin z Mikołajem skorzystali z roweru wodnego. Mały był zachwycony. Marcin mniej, bo musiał pedałować po jeziorze sam 😉

W ramach pobytu w Zalesiu, możecie zapisać się na zajęcia na ściance wspinaczkowej. Nad bezpieczeństwem wspinających czuwa instruktor wspinaczki.

Codziennie organizowane są też zajęcia fitness, wyjścia z kijkami nordic walking oraz aqua aerobic. Ja wybrałam się na te ostatnie zajęcia i nawet nie podejrzewałam, że taki trening może tak dać w kość – przez szybę wyglądało na beztroskie pluskanie w wodzie 😉

Jeśli jesteśmy już w temacie basenu, to oczywiście możecie z niego korzystać nie tylko podczas zajęć z instruktorem. Jest też basen dla dzieci o głębokości 50 cm z dwoma zjeżdżalniami i fontanną – grzybkiem. Nasze dzieci wyśmienicie bawiły się w wodzie.

Tuż przy strefie basenowej znajduje się SPA z sauną, jaccuzzi. Można tam umówić się na masaż i zabiegi kosmetyczne. Goście hotelu mogą też korzystać z sali fitness i sali gimnastycznej.

Wielbiciele aktywnego wypoczynku mają więc co robić w Zalesiu bez względu na pogodę i porę roku. My niektóre z atrakcji zostawiliśmy sobie na kolejny pobyt. Bo to, że tam wrócimy jest pewne jak w banku.

Wpis został przygotowany we współpracy z Hotelem Zalesie Mazury Active Spa. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia!

1 comment on “Zalesie Mazury Active Spa – cudowne miejsce na rodzinne wakacje na Mazurach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *