DIY: obrazek z gwoździ i sznurka String art

Obiecałam, że kolejny wpis z serii Do It Yourself będzie z przepisem na glutka z naturalnych składników. Pamiętam o tym doskonale, natomiast pomyślałam sobie, że w obliczu zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Matki, opublikuję instrukcję wykonania trójwymiarowego obrazka z gwoździ i nici. Dlaczego publikuję ją przed Dniem Matki? Dlatego, że myślę, że może to być świetny prezent dla mamy. Prezent, który dzieci mogą wykonać samodzielnie (te starsze) lub z pomocą taty / cioci / babci lub nauczyciela (tak jak właśnie mój uczeń).

Potrzebne materiały

Do przygotowania obrazka będziemy potrzebować:

  • dowolnego kawałka drewna – w moim przypadku jest to sklejka formatu A4 o grubości 1cm
  • garść cienkich gwoździ – my użyliśmy cieniutkich gwoździ, które zostały mi w domu po montażu mebli z IKEI
  • młotek
  • nożyczki
  • kartkę papieru
  • nici
  • ołówek

Wykonanie

Na początek na papierze rysujemy interesujący nas wzór. W naszym przypadku było to serce. Najlepiej, żeby kartka na której rysujemy, była tego samego formatu, co przygotowany przez nas kawałek drewna. Na narysowanym przez nas kształcie nanosimy równomiernie rozłożone punkty, w które będziemy wbijać gwoździe. Kartkę z rysunkiem przykładamy do podkładki z drewna i na początek przybijamy w dwóch miejscach, tak żeby się nie przesuwała. Gwoździe wbijamy we wcześniej przez nas wyznaczone miejsca.

Gdy skończymy, delikatnie rozrywamy kartkę, aby zdjąć ją z naszej podkładki.

Sprawdzamy czy wszystkie gwoździe dokładnie trzymają się podłoża. Jeśli nie, to jest to idealny moment aby dobić je mocniej młotkiem.

Na jednym z wybranych gwoździ robimy podwójny supełek z nitki. Zaczynamy rozciągać nitki pomiędzy gwoździami, tak aby zapełnić cały rysunek.

My wykorzystaliśmy trzy kolory nici. Możecie zrobić to jednym kolorem lub kilkoma różnymi, w zależności od efektu, który chcecie osiągnąć.

Na koniec wiążemy ciasny, podwójny supełek na jednym z gwoździ. Nadmiar nitek odcinamy.

Nasz trójwymiarowy rysunek jest gotowy. Według mnie prezentuje się bardzo nowocześnie i sprawdzi się jako ozdoba każdego wnętrza. Co o nim sądzicie? Czy podoba wam się taki prezent na Dzień Matki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *