DIY: Wielkanocne zajączki z plastrów drewna

Do Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu. W tym roku atmosfera świąt będzie zupełnie inna niż zwykle. Nie będziemy też tak jak zazwyczaj buszować po sklepach w poszukiwaniu wiosennych ozdób do naszych mieszkań. Dlatego przychodzimy dziś do Was z propozycją wykonania prostej ozdoby wielkanocnej z drewna.

Do zrobienia wielkanocnych zajączków potrzebujecie plastrów drewna. Możecie wyciąć je samodzielnie np. z brzozowej gałązki, lub kupić gotowe plasterki drewna. Na pewno znajdziecie je na allegro z opcją bezkontaktowej dostawy do domu. Możecie też szukać podkładek pod kubki z plastrów drewna. Nasze plastry drewna Marcin ciął piłą ukosową z gałęzi, które znaleźliśmy złamane w lesie.

Dzieci jak zwykle znalazły inne funkcje przygotowanych materiałów

Cała praca polega na sklejeniu 6 plastrów drewna o różnej wielkości w taki sposób, aby otrzymać głowę, brzuszek, nogi oraz uszy królika.

Jeśli macie, możecie dokleić wąsiki lub kokardkę z rafii lub konopnego sznurka. Całość najlepiej sklejać przy użyciu kleju na gorąco.

Podczas ttworzenia zajączków zabrakło nam kilku małych plastrów drewna na uszy. Zamiast nich zrobiliśmy uszy z drucików kreatywnych.

Takie zajączki ozdobią na Wielkanoc nasz dom, ale także będą podarunkami dla bliskich od dzieci 🙂

2 comments on “DIY: Wielkanocne zajączki z plastrów drewna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *