Drewniane samoloty z klamerek DIY

Dzisiaj mamy dla Was z Mikołajem instrukcję wykonania świetnego samolotu drewnianego do zabawy.

Do wykonania dwupłatowca potrzebujemy:

  • trzy patyczki do lodów
  • jedną kamerkę drewnianą
  • klej wikol lub klej na gorąco
  • kredki/farby/flamastry
  • nożyczki
  • papier ścierny

Wykonanie rozpoczynamy od ozdobienia patyczków. My mieliśmy dwa rodzaje – te naturalne Mikołaj wraz z kuzynem pomalował kredkami na różne kolory, a kolorowe wykorzystaliśmy jako gotowce.

Jeden z patyczków przecinamy na pół, zaokrąglamy rogi i delikatnie szlifujemy papierem ściernym. Spokojnie przetniecie patyczek większymi nożyczkami.

Następnie przystępujemy do klejenia. Na klamerce, w około 1/4 długości nanosimy kroplę kleju. Przyklejamy w tym miejscu pierwszy długi patyczek. Odwracamy klamerkę i na tej samej wysokości przyklejamy drugi długi patyczek. Skrzydła samolotu są gotowe.

Teraz na jednej czwartej długości, ale patrząc od drugiej strony klamerki, przyklejamy krótki patyczek. Nasz samolot jest gotowy. Prawda, że banalnie proste?

Naszym dzieciakom zrobienie sześciu takich samolotów zajęło około pół godziny. Stasiu ma prawie 3 lata i siedział w pełnym skupieniu przez cały czas. Mikołaj, jak to Mikołaj – trochę pobiegał, trochę pokolorował, trochę pokleił, ale ogólnie zabawa była przednia.

Polecamy Wam wykonanie dwupłatowców ze swoimi dziećmi. To idealny sposób na nagłą popołudniową nudę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *