DIY fotomagnesy z zakrętek do słoików dla Babci i Dziadka

Nasze zeszłoroczne propozycje prezentów dla Babć i Dziadków cieszyły się Waszym sporym zainteresowaniem. W tym roku czułam presję, bo wiedziałam, że czekacie na nasz pomysł na podarunki DIY z okazji dnia Babci i Dziadka. I oto on: fotomagnesy z zakrętek do słoików.

Potrzebne materiały :

  • zakrętki od słoików
  • magnesy płaskie (ja wykorzystałam literki magnetyczne, którymi bawi się Mikołaj)
  • wywołane/wydrukowane zdjęcia wnuków lub wnuków z dziadkami
  • taśma dwustronna
  • klej na gorąco (nie jest konieczny)
  • farba w sprayu (chyba, że macie jednokoloworowe zakrętki bez napisów i logo)
  • nożyczki
  • długopis/mazak

Wykonanie fotomagnesów rozpoczęłam od umycia i wysuszenia nakrętek do słoików. Następnie wszystkie (poza jedną, całą złotą) wysprejowałam czarną, matową farbą (taką akurat miałam w warsztacie). Chodzi głównie o to, aby zakryć napisy i logo na zakrętach. Jeśli macie ochotę, możecie użyć różnych kolorów farb lub ozdobić brzegi zakrętek w inny sposób.

Następnie odczekałam, aż zakrętki wyschną i na ich tył nakleiłam za pomocą taśmy dwustronnej płaskie magnesy. Możecie też użyć kleju na gorąco, wtedy mocowanie będzie trwalsze. Jako magnesy wykorzystałam literki magnetyczne Mikołaja. Ma ich z 200, więc nawet się nie zorientuje, że kilka przepadło. Najpierw przeprowadziłam test, czy taka literka udźwignie nakrętkę. Udźwignęła, więc poszłam dalej tym tropem.

Następnie po kolei odrysowywałam kształt nakrętek na zdjęciach chłopców (Zdjęcia wydrukowałam wczoraj od ręki w maszynie w drogerii, zgrywając je prosto z mojego telefonu. Możecie oczywiście wydrukować zdjęcia na domowej drukarce, jeśli macie opcję druku w kolorze.) Ze zdjęć wycinałam koła ok. 2 mm mniejsze niż zaznaczałam.

Na tył zdjęcia naklejałam taśmę dwustronną i wklejałam fotki w środek pokrywek. Fotomagnesy gotowe 🙂

A tak magnesy wyglądają na lodówce. Chyba sama sprawię sobie taką galerię.

Jak widzicie, w dzisiejszej manufakturze towarzyszył mi jedynie Miłosz. Było to spowodowane tym, że chciałam koniecznie dodać ten wpis dziś, a pomysł wpadł mi do głowy wczoraj. Mikołaj pomoże mi ładnie zapakować prezenty do woreczków celofanowych. Jednak bez problemu dziecko może pomóc Wam w naklejaniu i wycinaniu, a przede wszystkim w wybieraniu zdjęć, które chce podarować dziadkom.

7 comments on “DIY fotomagnesy z zakrętek do słoików dla Babci i Dziadka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *