Edifuny. Karty do nauki j. angielskiego – recenzja
Edukacja językowa dzieci
Wiedzieliście, że edukacja językowa dzieci może rozpocząć się już od życia płodowego? W 2013 roku, w amerykańskim czasopiśmie naukowym Acta Paediatrica, opublikowane zostały wyniki badań prowadzonych na Uniwersytecie w Waszyngtonie, które potwierdzają tę tezę. Z kolei według Marii Montessori faza wrażliwa na naukę języka trwa u dzieci do 3 roku życia. W tym wieku dziecko jest w stanie z największą łatwością przyswoić swój ojczysty język. Jeśli postanowimy uczyć je równocześnie języka obcego, istnieje duża szansa na to, że dziecko przyswoi obydwa języki niezwykle naturalnie. Tak zwane fazy wrażliwe występują u każdego dziecka. Trwają w określonym czasie i momencie. Prościej mówiąc, są to takie „drzwi” w rozwoju dziecka, ale są one otwarte tylko przez pewien czas. Naszym zadaniem jako rodziców jest to, abyśmy pomogli dziecku wpuścić przez te drzwi nowe umiejętności w odpowiednich momentach. Jeśli przeoczymy tę chwilę, przez zamknięte drzwi będzie trudniej się dostać do środka.
W nauce języka angielskiego na wczesnym etapie rozwoju, z pewnością pomogą karty Edifuny. Ich twórcam są Polak i Singapurka, którzy wcześniej wprowadzili karty na singapurski rynek. Więcej dowiecie się, odwiedzając ich stronę, czyli klikając tutaj.
Karty Edifuny dostępne są w 4 wersjach:
- Alfabet
- Zwierzęta
- Zawody
- Liczby
Każdy zestaw składa się z 20 kwadratowych, kolorowych kart (wyjątkiem jest zestaw Alfabet, gdzie kart jest 26), umieszczonych w uroczym, bawełnianym woreczku. Zdecydowanie ułatwia to sprzątanie, przechowywanie i utrzymanie kart w czystości. Karty pokryte są specjalną powłoką Soft Touch, dzięki której są odporne na zabrudzenia oraz miękkie w dotyku. Karty sugerowane są dla dzieci powyżej 1 roku życia.
Osobiście polecałabym karty Edifuny dla nieco starszych dzieci, ponieważ papier, z którego są wykonane, jest dość miękki. Przy takim maluchu jak Mikołaj, łatwo o pogniecenie kart podczas zabawy. Oczywiście, wszystko jest zależne od temperamentu dziecka oraz od tego, czy pozwalacie dziecku bawić się takimi pomocami edukacyjnymi samodzielnie, czy pod waszym czujnym okiem.
Pomysły na zabawy z kartami językowymi
Mieliśmy okazję przetestować Zestaw Edukacyjny Liczby oraz Zestaw Edukacyjny Zwierzęta. Na każdej karcie znajduje się kolorowy rysunek oraz podpis w języku angielskim. Świetną zabawą na początek jest według mnie czytanie kart, tak jak stron w książce. Pokazujemy dziecku kartę i czytamy np. „bear”. Zachęcamy dziecko do powtarzania słów.
Kolejnym pomysłem na zabawę z kartami Edifuny jest wskazywanie wraz z dzieckiem obrazków i nazywanie ich po polsku i po angielsku.
Na późniejszym etapie, możemy dołączyć pytanie „Where is…?” i bawić się z dzieckiem w ten sposób, aby po naszym pytaniu, dziecko wskazało odpowiednią kartę. Może też samo wypowiedzieć nazwę karty, po jej wcześniejszym odnalezieniu.
Do zabawy kartami, zarówno tymi ze zwierzątkami jak i liczbami, możemy dołączyć różne akcesoria. I tak np. do kart ze zwierzętami możemy dopasowywać plastikowe figurki zwierząt lub ich realne zdjęcia, a przy kartach z liczbami kłaść np. „seven” klocków. Z pewnością sami znajdziecie wiele zastosowań tych kart i pomysłów na zabawy nimi.
Kod rabatowy dla czytelników Dziecinnieproste
Mam dla Was świetną wiadomość. Przy zakupie kart na stronie Edifuny, po podaniu kodu rabatowego DZIECINNIEPROSTE, otrzymacie 10% zniżki. Kto skorzysta ze zniżki przed zbliżającymi się świętami? Prezent od wielkanocnego zajączka jak znalazł 🙂
- Postaw nam wirtualną kawę:
- pozostaw komentarz
- udostępnij artykuł w mediach społecznościowych
- polub naszą stronę na Facebooku i obserwuj nas na Instagramie
- oznaczaj nas za pomocą znacznika @dziecinnieproste