Skąd czerpiemy inspiracje podróżnicze?

Dziś czas na wpis, który wpadł mi do głowy przy okazji pisania newslettera o ciekawych miejscówkach, które odwiedziliśmy.

Często, kiedy publikujemy wpis o jakimś miejscu, czy to w pobliżu Trójmiasta i Kaszub, czy w Polsce, przy okazji dłuższych wypadów gdzieś dalej, dostajemy od Was wiadomości: „Wow, nie miałam pojęcia o tym miejscu, a mieszkam tu od urodzenia!”, „Jak znajdujecie takie fajne miejsca?”.

No więc dziś właśnie o tym – jak my szukamy ciekawych miejsc planując bliższe i dalsze wycieczki z dziećmi? Oto nasze sposoby, które zawsze się sprawdzają:

Wyszukujemy hasłowo w Google

Chcąc wyszukać coś konkretnego, często posiłkujemy się wyszukiwarką Google. Wpisujemy hasło, które nasz interesuje np. restauracja z salą zabaw Poznań, atrakcje dla dzieci Kraków itp. Warto wpisywać dane hasło na kilka sposób, np. gdzie zjeść z dzieckiem w Poznaniu, familijna restauracja Poznań, restauracja dla rodzin Poznań itd. Istnieje wtedy większa szansa, że znajdziemy to, co nas interesuje.

Czytamy blogi podróżnicze

Najczęściej na blogi podróżnicze trafiamy właśnie przy okazji poszukiwań w Google. Czasem znajdujemy tam jedną interesującą nas rzecz, czasem zostajemy na dłużej.

Korzystamy z lokalnych aplikacji podróżniczych

Na darmowe aplikacje turtystyczne wpadłam dopiero w tym roku. Mam zainstalowanych kilka apek, i naprawdę okazują się pomocne. Niektóre mają opcję wyszukiwania atrakcji turystycznych w naszym pobliżu, pobierając dane o lokalizacji naszego telefonu. Np. na Kaszubach świetnie sprawdzi się aplikacja „Szwajcaria Kaszubska”. Poniżej mam dla Was kilka propozycji takich aplikacji dla różnych zakątków Polski.

Wyszukujemy miejsca po hasztagach

Instagram to nie tylko ładne zdjęcia kwiatów i życzenie miłej kawusi. To istna kopalnia wiedzy, również podróżniczej. W wyszukiwarkę Instagrama wystarczy wpisać hasło warszawa, wybrać ikonkę z # i kliknąć w najpopularniejsze posty.

Całkiem możliwe, że scrollując te piękne kadry, znajdziecie sporo inspiracji turystycznych. Pomocne są też takie hasztagi jak #urlopwkraju czy #polskajestpiekna albo #podrozowaniezdziecmi.

Dzięki wyszukiwarce Instagrama możecie też czasem trafić na fajne profile o tematyce stricte podróżniczej. Moje ulubione konta z wyjazdami w tle to min. @miejscaimiejscowki @dziecko_w_trojmiescie @matkawariatkapl i @nierozpakowani

Wyszukujemy miejsca po lokalizacji

Podobnie jak wyżej, tyle, że w lupkę Instagrama wpisujemy np. Rabka Zdrój, Wdzydze czy Dywan i klikamy na ikonkę pinezki. Wyświetlą się nam najnowsze oraz najpopularniejsze posty z tych miejsc.

Wiedzieliście o Dywanie? Nie? A zobaczcie, jak tam pięknie!


Zainspirujcie się więc nami i poszukajcie podobnych miejscówek w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Jesteśmy ciekawi, ile pięknych miejsc, o których nie mieliście pojęcia, odnajdziecie <3

Sprawdź TUTAJ naszą mapę ciekawych miejsc, które odwiedziliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *