Ciekawe miejsca: ZOO Egzotyczne Kaszuby

Jeśli planujecie rodzinny wyjazd z dziećmi na północ Polski, koniecznie musicie wybrać się na Kaszuby. Gęste lasy, zielone łąki i czyste jeziora to cudowne dary, które natura daje nam za darmo. A jeśli postanowi spłatać nam figla i pogodowa aura nie zachwyca, nic nie szkodzi – zawsze można zaplanować dzień w Egzotycznym ZOO w Tuchlinie.

Dojazd

ZOO Egzotyczne Kaszuby mieści się w małej wsi Tuchlino, która położona jest 25 km od Kartuz i 60 km od Trójmiasta. Przed obiektem znajduje się duży parking (w majówkę był bezpłatny) oraz drewniany plac zabaw z dużą wiatą grillową.

Cennik

Normalny bilet wstępu kosztuje 20 zł, natomiast ulgowy 15 zł. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Można również zakupić przeróżne pakiety premium oraz rodzinne, które obejmują wstęp do ZOO, obiad w restauracji, opiekę przewodnika oraz seans w kinie 3D. Pełny cennik możecie zobaczyć tutaj. UWAGA! Można płacić jedynie gotówką.

ZOO

Egzotyczne ZOO odwiedziliśmy na początku maja. Na zewnątrz trwały roboty wykończeniowe, myślę, że przygotowywano elewację budynku na nadchodzący sezon wakacyjny. Nie utrudniało to jednak w żaden sposób korzystania z obiektu.

ZOO umieszczone jest pod dachem, dlatego jest to świetne miejsce na wypadek, gdy brzydka pogoda będzie próbowała popsuć nam wakacyjne plany.

W ZOO Egzotyczne Kaszuby spotkamy, jak sama nazwa wskazuje – głównie egzotyczne zwierzęta, takie jak płazy, gady, ptaki, ryby, pajęczaki, gryzonie.

W budynku spracerujemy wśród egzotycznej roślinności, która nadaje wnętrzu charakteru.

Niedawno otwarto papugarnię, w której specjalnym nekatrem (do zakupienia w automacie za 5 zł) można nakarmić kolorowe i głośne lorysy.

Do dyspozycji dzieci jest również spory małpi gaj ze zjeżdżalniami, basenami z kulkami itp. W innym miejscu, dla mniejszych dzieci zorganizowana jest strefa zabawy malucha.

Miejsca do zabawy są świetnie zaplanowane przez właścicieli obiektu. W ich pobliżu znajdują się stoliki, przy których rodzice mogą usiąść przy kawie, mając dzieci nadal na oku. Maluchy mogą natomiast przez chwilę wyładować energię, gdy obejrzały już wystarczającą ilość terrariów pod rząd.

W malutkich zagrodach można pogłaskać króliki oraz świnki morskie. To wszystko w cenie biletu wstępu. W obiekcie znajduje się również kino 3D oraz restauracja. Ceny nie są zbyt wygórowane. Można kupić tam kawę, herbatę, ciasto oraz zestawy obiadowe i fast foody.

Kasa ZOO to zarazem sklepik z pamiątkami, ale nie tylko. W Tuchlinie można zakupić nawet jedno ze zwierzątek. Dostępne były między innymi świnki morskie jak i agamy czy ptaszniki. Nie wiem jednak, czy zakup zwierzątka, jako pamiątki z wakacji to dobry pomysł.

W obiekcie dostępna jest szatnia (niestrzeżona) oraz toalety. Toaletę z przewijakiem dla niemowląt znajdziecie w pobliżu kina.

W egzotycznym ZOO spędziliśmy około 2 godzin, ale pamiętajcie, że Mikołaj nie skończył jeszcze 2 lat i wszystko interesuje go nie dłużej niż 30 sekund 🙂 Myślę, że kilkuletni fani pająków i innych karaczanów oraz małe fanki zwierzątek futerkowych będą chcieli spędzać na miejscu długie godziny. Polecam Wam to miejsce na rodzinny wypad z całego serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *