Hity z Alliexpress za grosze dla dzieci 0-3

Aliexpress – czy jest jeszcze ktoś, kto nie odważył zrobić się zakupów na tym popularnym, chińskim portalu zakupowym? Strona kusi tysiącami ofert w bardzo atrakcyjnych cenach, a wysyłka do Polski często jest darmowa. Czasami trzeba jednak długo czekać na paczkę – nawet ponad 3 miesiące. Nie zmienia to faktu, że można tam nabyć naprawdę ciekawe rzeczy za bezcen. Postanowiłam pokazać Wam, co ciekawego udało mi się kupić na Aliexpress i co uważam, za hit dla dziecka w wieku 0-3.

Szczypce… do obserwacji owadów

Zdecydowanie te szczypce to nasz największy hit z Aliexpress. Przypominają nożyczki, ale na końcach mają plastikową przezroczystą kulkę, która z założenia ma służyć do obserwacji schwytanych owadów. Dość barbarzyńskie, szczególnie w wykonaniu 2-latka, dlatego my używamy tych szczypiec do przenoszenia. Najczęściej przenosimy nimi pluszowe pomponiki, ale świetnie też sprawdzą się podczas pracy produktami spożywczymi, jak np. ryż, kasza, ciecierzyca, orzechy. Super praca dla małych rączek.

Cena: 3,66 zł, darmowa wysyłka
Link do Aliexpress: https://a.aliexpress.com/ShLMokJFH

Pęseta z silikonowymi łapkami

Podobnie jak wyższe szczypce, pęseta ta jest super do wszelkich prac manualnych. Dzięki silikonowym łapkom, łatwiej jest utrzymać w niej przedmioty.

Cena: 4,31 zł, darmowa wysyłka
Link do Aliexpress: https://a.aliexpress.com/eOBeamSYj

Styropianowy samolot

To od kilku lat hit nadmorskich kurortów i festynów. Na straganie w Gdyni kupimy je za ok. 30 zł. Samoloty naprawdę super latają. Mają daleki tor lotu, są lekkie i o dziwo – estetyczne. My wybraliśmy model o wielkości 48 cm. Do wyboru są też mniejsze i nieco tańsze.

Cena: 9,34 zł, darmowa wysyłka
Link do Aliexpress: https://a.aliexpress.com/C4KvaAWWR

Magnetyczne rybki

Mała, metalowa puszka, a w niej zamknięte 12 drewnianych stworzeń morskich. Każde wyposażone w mały magnesik. Do zestawu jest dołączona mała, drewniana wędka z magnesem. Super zestaw, szczególnie ze względu na niewielkie gabaryty, sprawdza się w podróży. My jedynie dorobiliśmy do zestawu drugą wędkę, żeby móc łowić w duecie.

Cena: 15,84 zł, darmowa wysyłka
Link do Aliexpress: https://a.aliexpress.com/ECdVqOVqT

Pędzel wodny

Super sprawdzają się u nas wielorazowe kolorowanki wodne. Np. te ze sklepu Tiger. Są to książeczki z białymi kartkami, które po kontakcie z wodą, stają się kolorowe. Pojawiają się wtedy rysunki, a gdy rysunek wyschnie, stopniowo blaknie, aż w końcu znowu staje się biały i gotowy do ponownego zakolorowania. Do zestawu dołączony jest wodny pisak, ale jest bardzo kiepski – końcówka ściera powierzchnię kartek. Dlatego na Aliexpress zamówiłam pędzel wodny. Wygląda jak długopis z końcówką pędzla. Do środka wlewa się wodę i „pisze nią”. Z założenia służy do malowania akwarelami, ale my używamy go właśnie do wspomnianej kolorowanki wodnej.


P.S.Zamawiając pędzel, byłam przekonana, że kupuję 1 sztukę. W kopercie otrzymałam 3 sztuki, także byłam pozytywnie zaskoczona 🙂

Cena: 3,08 zł / 3 sztuki, darmowa wysyłka
Link do Aliexpress: https://a.aliexpress.com/ONpG2nof

Magnetyczny labirynt

Magnetyczne kuleczki ukryte za szybką z pleksi, błądzące w labiryncie. Do zestawu dołączony jest kołeczek z magnesem zamocowany na sznurku, za którego pomocą przeprowadza się kuleczki przez korytarze.

Cena: 10,48 zł / 3 sztuki, darmowa wysyłka
Link do Aliexpress: https://pl.aliexpress.com/item/4000362682708.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459808507&albag=76872920869&trgt=743612850874&crea=pl4000362682708&netw=u&device=c&gclid=CjwKCAiAgqDxBRBTEiwA59eEN0A1p0eSpizhKzG_-wWo2jL8xcdlHPsAasB4Q2qUjUf8PByVxSsdhBoCcb8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Pipety i probówki

Do zabaw wodnych z Mikołajem wcześniej używałam pustych fiolek po soli fizjologicznej. Jednak na Alie natknęłam się na fajny, estetyczny zestaw pipet, w których można zdjąć gumki i całość sprawnie umyć. Dodatkowo dokupiłam 10 plastikowych kieliszków z pokrywką, w których można mieszać, barwić i przelewać niewielkie ilości wody.

Cena: 9,05 zł / 2 pipety, 10 kieliszków z pokrywką, wysyłka ok. 4,72 zł
Link do Aliexpress: https://a.aliexpress.com/dq7mQBNkr , https://a.aliexpress.com/daUfXk7lt

Żelowe piłeczki unoszące się na wodzie

Niektórzy z Was powiedzą, że to nic nadzywczajnego – pełno przecież takich piłeczek w automatach z „jajkami” za 5 zł, czy w zwykłych sklepach. Ja niestety dotąd nie natrafiłam w Polsce na takie piłeczki, które pływałyby po wodzie. Te się unoszą po powierzchni wody i można świetnie się bawić, usiłując je łowić szczypcami, czy np. cedzakówką.

Cena: 5,19 zł / 10 sztuk , darmowa wysyłka
Link do Aliexpress: https://a.aliexpress.com/dfRYh3ep9

Kurtka wiatrówka

To jedyna część garderoby, jaką do tej pory kupiłam na Alliexpress. Jest to cienka, dziecięca wiatrówka – sam ortalion i cieniutka siateczka pod spodem. W zimniejsze dni do noszenia na polar. Latem – idealna na wiatr czy w przypadku deszczu. Mikołaj nosił tę kurtkę 2 lata! Na początku podwijaliśmy mu dość sporo rękawki, gdyż po przeczytaniu komentarzy, zdecydowałam się na zakup rozmiaru 90 (kupujący polecali zakup większej kurtki). Tak więc, gdy Mikołaj miał niecały rok zaczął nosić kurtkę w rozmiarze 2Y. Przechodził w niej wiosnę, lato, wczesną jesień, kolejną wiosnę, kolejne lato i kolejną jesień. Teraz kurtka czeka na nasze drugie dziecko, bo absolutnie NIC jej nie dolega (mimo naprawdę intensywnego użytkowania i wielokrotnego prania), a ja już poluję na drugą taką kurtkę, tym razem w romiarze 4Y, z nadzieją, że ponownie posłuży nam tak długo.

Cena:19,12 zł, wysyłka 2,68 zł
Link do Aliexpress: https://a.aliexpress.com/O68rRZm5d

To już wszystkie moje hity z Aliexpress, którymi chciałam się z Wami podzielić. Jeśli macie jakieś swoje typy – dajcie koniecznie znać.

7 comments on “Hity z Alliexpress za grosze dla dzieci 0-3

  1. Rzeczom z Aliexpress dla dzieci stanowcze nie. Małe narzędzia, jakieś gadżety, pierdoły OK, ale nie rzeczy do kontaktu z dziećmi. :/

    1. Zgadzam się! Nigdy nie mamy pewności z jakiego jakościowo plastiku są zrobione i zjakimi substancjami toksycznymi ma przez to kontakt nasze dziecko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *