#domoweprzedszkole Tęczowa gąsienica i eksperymenty z kolorami

Pozostając w temacie owadów, wykonałam z Mikołajem kolejną pracę plastyczną. Tym razem to tęczowa gąsienica, do której wykonania musieliśmy przygotować się dużo wcześniej. No, może nie dużo, bo poprzedniego dnia, tak, żeby półprodukty potrzebne do wyklejania nam wyschły.

Kolorowe eksperymenty

Do pierwszego etapu pracy będziecie potrzebować :

Eksperyment zaczynamy od podarcia bibuły na kawałki i umieszczenia jej w pojemniczkach. Następnie nalewamy do nich wody. Może to zrobić dziecko za pomocą łyżki, pipety lub chochelki. Obserwujemy, jak woda zabarwia się na różne kolory.

Następnie za pomocą pipety dziecko nabiera kolorową wodę i barwi nią płatki kosmetyczne. Oczywiście czym więcej kolorów, tym lepiej. Płatki pozostawiamy do wyschnięcia.

Tęczowa gąsienica

Gdy płatki kosmetyczne wyschną, możemy przystąpić do wyklejania naszej dżdżownicy. Do jej wykonania będziemy potrzebować:

  • kartkę papieru
  • zabarwione wcześniej płatki kosmetyczne
  • klej w sztyfcie
  • samoprzylepne oczy lub koraliki
  • flamastry

Zadaniem dziecka jest przyklejenie do kartki kolorowych płatków kosmetycznych. Na pierwszym z nich przyklejamy oczy. Malujemy czółki i uśmiech. Pod pozostałymi płatkami rysujemy nogi gąsienicy.

Robaczek gotowy 🙂 Powoli zbliżamy się do końca omawiania tematu owadów, ale szykuję dla Was i Waszych dzieciaków jeszcze dwa wpisy o tej tematyce. Obserwujcie naszego bloga. Do usłyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *