Karty trójdzielne dinozaury do pobrania

Ostatnio pokazywałam Wam i udostępniłam do pobrania karty trójdzielne z owadami, które pasują do zestawu figurek z Pepco. Wpis możecie zobaczyć tutaj. W tym samym sklepie kupiłam zestaw figurek dinozaurów i postanowiłam również do nich wykonać odpowiednie karty.

Mikołaj ostatnio bardzo interesuje się dinoazurami. Chyba jak każdy trzylatek wie, jak wygląda pterodaktyl, a jak triceratops. Zauważy dinozaury wszędzie – nawet w zoo 🙂

Przygotowałam dla Mikołaja karty analogicznie do tych, z których już korzystaliśmy. Wydrukowałam je, zalaminowałam i wycięłam. Dzięki laminacji posłużą nam długo. Stacjonują na półce w pojemniku z figurkami dinoazaurów.

Oczywiście nie przygotowałam tych kart tylko dla Mikołaja. Poniżej znajdziecie formularz do pobrania kart, abyście mogły bawić się nimi ze swoimi dziećmi.

O tym, w jaki sposób można pracować z kartami, pisałam już wcześniej. Kliknij tutaj i zobacz, jak przeprowadzić z dzieckiem lekcję trójstopniową zgodnie z metodą Montessori.

Mikołaj może dopasowywać karty do danej figurki i zapamiętywać, jak wygląda podpis. W taki sposób można ćwiczyć z dziećmi czytanie globalne. Znacie te sytuacje, kiedy dziecko nie znając liter wie, że tu jest napisane jego imię, tu jest napisane Biedronka, tu Lidl, a tu Kubuś? Tak samo może być właśnie z dinozaurami, owadami, czy innymi rzeczami, które umieścimy na kartach trójdzielnych.

Korzystajcie z naszych kart do woli i bawcie się świetnie z Waszymi małymi fanami dinozaurów.

2 comments on “Karty trójdzielne dinozaury do pobrania

  1. Figurki zakupione, karty ściągnięte, ale przed drukiem jeszcze luknięcie czy wszystko się zgadza…i zonk! Teraz Pepco ma inne figurki:D Mimo wszystko bardzo dziękuję za zamieszczane materiały, bo już z nich nieraz korzystałam, i motywację – karty do nowych figurek pepco zrobiłam sama:) Pozdrowienia:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *