Prezentownik. Pomysły na prezenty dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Nasze poprzednie prezentowniki dla dzieci w wieku od 0 do 1 oraz od 1 do 3 lat znajdziecie tutaj i tutaj 🙂 Dziś czas na nasze pomysły na prezenty dla starszaków – od około 4 do 7 lat. Oczywiście warto przejrzeć też poprzednie prezentowniki, bo może się okazać, że drewniany bujak czy hulajnoga, nadal są świetnym pomysłem na prezent dla 5-latka.

1.Książki popularnonaukowe np. leksykony, inwentarze, atlasy, encyklopedie – nasz ulubione to „Inwentarz zwierząt”, „Planetarium” i książki z serii „Świat w obrazkach”. Więcej o książkach dla dzieci pisałam już tutaj.

2. Książki przygodowe np. Dzieci z Bullerbyn, Przygody Mikołajka – książki z większą ilością tekstu i mniejszą ilością rysunków zaczęły interesować Mikołaja w tym roku (ma obecnie 4,5 roku). Czytamy więc do snu „Dzieci z Bullerbyn”, a w kolejce czekają „Przygody Mikołajka”

3. Książki z wierszami i baśniami

4. Globus – My mamy świetny globus z Ikea, który można kolorować kredą.

4. Liczydło – super sprawa dla dzieci zafascynowanych liczeniem i cyframi

5. Przybory piśmiennicze – wiek przedszkolny to czas, kiedy większość dzieci chętnie wykonuje prace plastyczne. Na pewno sporo maluchów ucieszy się z długopisów żelowych, farb w pisaku, flamastrów, kolorowych zeszytów, klejów, brokatów i innych papierniczych bajerów.

6. Naklejki – fajną opcją są te wielorazowego użytku, np. Melissa&Doug

7. Koraliki do nawlekania, koraliki i do układania wzorów na tackach z kolcami – to zabawka mojego dzieciństwa. Moja kuzynka miała całą michę koralików i różne tacki do układania wzorów. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że ułożone wzory można prasować żelazkiem i koraliki się sklejają 🙂 W tym roku kupujemy takie koraliki naszej siostrzenicy w wieku 7 lat.

8. Masy plastyczne – ciastolina z zestawem fryzjerskim, foremki do babeczek i lepienia dinozaurów, piankolina, piasek kinetyczny, moonsand – jest tego naprawdę sporo do wyboru i zajmuje dzieci na długo

9. Lego – tego chyba nie muszę przedstawiać. U dzieci w wieku 4-7 w naszej rodzinie króluje Lego City i Lego Friends. Nieco starsi legomaniacy są zadowoleni z Lego Jurassic World, Lego Star Wars, czy kolekcji Lego Harry Potter. Dla każdego coś dobrego, a zestawy można dostać już za ok. 35 zł.

10. Klocki magnetyczne

11. Klocki wafle – w naszym domu z wafelków marki Meli powstają konstrukcje od wazonu na kwiaty na autostradzie kończąc. Bardzo lubię te klocki. Są fajnie wykonane i miłe w dotyku. Nie hałasują, gdy się je rozsypuje i stopa nie boli, gdy się na nie nadepnie.

12. Klocki gwiazdki – te klocki wymagają większego skupienia i precyzji u budującego, ale za to świetnie uczą cierpliwości i skupienia.

13. Rurki konstrukcyjne – rurki ratują nas podczas deszczowych dni spędzonych u dziadków. Dzieciaki budują rakietę kosmiczną, albo rurociąg prowadzący przez cały dom. Tak, na piętro również.

14. Ścianka wspinaczkowa – dla żądnych wrażeń kaskaderów. Ściankę wspinaczkową można zrobić samodzielnie montując uchwyty do wspinaczki na płycie OSB. Następnie płytę montujemy do belek przymocowanych do ściany za pomocą kołków. Kiedyś sami zrealizujemy ten projekt u nas 🙂

14. Trampolina – nie tylko ogrodowa. Są małe trampoliny do fitnessu. Idealne do domu. A przy okazji rodzice też mogą poskakać w ramach treningu.

16. Rower

17. Hulajnoga

18. Sanki, ślizgi, narty, przyrząd do robienia kulek ze śniegu

19. Zdalnie sterowane autka, roboty – my polecamy chodzącego i znoszącego jaja dinozaura z Allegro. To u nas hit od pół roku.

20. Lalki Barbie

21. Lalka bobas + akcesoria: wózek, butelki, nocniczek, pieluszki, ubranka, łóżeczko

22. Gry planszowe – nasze ulubione to klasyczny Chińczyk, Grzybobranie, Potwory do szafy, Zakręcone Robale.

23. Puzzle, drewniane układanki – Mikołaj bardzo lubi puzzle tematyczne, np. kosmos, puzzle anatomiczne od CzuCzu lub układankę „kościotrupka” z Lidla 🙂

24. Ruchomy alfabet / literki magnetyczne – dla maluchów zainteresowanych światem literek. Ruchomy alfabet zrobiliśmy sami, tutaj.

25. Latarka np. czołówka

26. Łuk i strzała z tarczą – moi rodzice mają na działce taki zestaw z Dechatlonu ze strzałami na przyssawki. Wnuki szaleją z radości, gdy ich odwiedzają:

27. Zestaw narzędzi ogrodniczych, do majsterkowania, fryzjerskich – w zależności od tego, czym interesuje się dziecko

28. Lornetka

29. Tory dla autek, wyrzutnie – rządzą u nas drewniane tory i pociągi z Ikea, ale w tym roku Mikołaj w liście do św. Mikołaja poprosił o wyrzutnię ze spiralą dla resoraków 🙂

30. Mikroskop

31. Teleskop

32. Walkie-talkie – sprawdzi się szczególnie dla rodzeństwa w podobnym wieku

33. Figurki żołnierzyków

34. Modele do składania

35. Zestaw młodego naukowca np. fabryka kryształów, wykopaliska archeologiczne, zestaw elektroniczny

36. Gadżety z ulubionymi postaciami z bajek np. czapka, plecak, piżama, pościel, ręcznik, talerzyki/kubki

37. Bilet do teatru wejściówka do muzeum, oceanarium, do aquaparku, na salę zabaw, do centrum nauki, na zajęcia dla dzieci, mecz, stok narciarski, gokarty, ściankę wspinaczkową itp.

38. zegarek SmartWatch – nie jestem fanką posiadania przez małe dzieci telefonów komórkowych, ale myślę, że fajnie, jeśli dzieci chodzące do szkoły (szczególnie odbierane przez różne osoby i chodzące do świetlicy i na zajęcia dodatkowe), miały smartWatche. Dzięki temu możecie być w kontakcie z dziećmi, jeśli np. nagle zmieni się godzina odbioru dziecka ze szkoły

Kolejnego prezentownika wypatrujcie na blogu 6 grudnia:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *